2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
UTMK
 

UNESCO’nun Kuruluşunun 70. Yılında UNITWIN Ağları/UNESCO Kürsüleri Temsilcileri İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi. Detaylar için tıklayınız.

UNESCO'nun 70. Yıldönümü ve Dede Korkut Kitabı'nın ilk basımının 200. Yıldönümü vesilesiyle 15 Nisan 2015 tarihinde UNESCO Genel Merkezinde devlet yetkilileri, bilim adamları ve sanatçıların katılımıyla etkinlik gerçekleştirildi. Detaylar için tıklayınız.

14 Nisan 2015 tarihinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonu hizmet binasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin yeni üyeleri ile 3. UNESCO Dünya Miras Alanları Semineri gerçekleştirildi. Detaylar için tıklayınız.

Ebru Sanatı Ustası Timuçin TANARSLAN’ı kaybettik. Detaylar için tıklayınız.

Akdeniz Biyoetik İşbirliği Ağı konulu toplantı 7 Nisan 2015 günü İstanbul'da gerçekleşti. . Detaylar için tıklayınız.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu, Millî Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI'yı ziyaret etti. Detaylar için tıklayınız.

Somut Olmayan Kültürel Miras (SOKÜM) ve Örgün ve Yaygın Eğitim: Türkiye ve Afrika Deneyim Paylaşımı Yuvarlak Masa Toplantısı 1 Nisan 2015 günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Detaylar için tıklayınız.

Tunus Bardo Müzesi’ne yapılan saldırı dünyada infial yarattı. Detaylar için tıklayınız.

12 Mart 2015 tarihinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Hizmet Binasında, Dede Korkut Kitabının Bulunuşunun 200. Yıl Dönümü Etkinliğine ilişkin bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Detaylar için tıklayınız.

UNESCO’nun 70. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları Kapsamında Gerçekleştirilen İlk Resmi Ziyaret: UNESCO Genel Direktörü Sayın Irina Bokova ve Heyeti Türkiye’de.Detaylar için tıklayınız.

 

 

 


Başkanlık Sunumu


Eğitim Sektörü Sunumu


Doğa Bilimleri Sektörü Sunumu


Sosyal ve Beşeri Bilimler Sektörü Sunumu


Kültür Sektörü Sunumu


Bilgi ve İletişim Sektörü Sunumu


               

 

               

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!