2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
UTMK
 

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ’ı makamında ziyaret etti. Detaylar için tıklayınız.

Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması 9. Hükûmetlerarası Komitesince iade edilen “Bahar Kutlaması: Hıdrellez/Aziz George Günü” adaylık dosyasının geleceği hakkında istişare toplantısı düzenlendi. Detaylar için tıklayınız.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu 2016 Ocak-Şubat Dönemi Stajyerlerine Sertifikalarını Verdi. Detaylar için tıklayınız.

UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova Saldırı Altındaki Kültürel Mirasın Korunması için daha güçlü ortaklıkların kurulması çağrısında bulundu. Detaylar için tıklayınız.

Gaziantep UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağında. Detaylar için tıklayınız.

Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi Hükümetlerarası Komitesi 10. Oturumu Namibya’nın başkenti Windhoek’te çalışmalarını tamamladı. Türkiye Başkan Yardımcılığı ve Raportörlük Görevine getirildi.Detaylar için tıklayınız.

UNESCO - L’ORÉAL Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları İlanı 2016. Detaylar için tıklayınız.

UNESCO 38. Genel Konferansı 18 Kasım 2015 tarihinde sona erdi. Detaylar için tıklayınız.

Türkiye’nin önerisi ile "Hoca Ahmed Yesevi’nin Ölümünün 850. Yıldönümü” ve “Fuad Köprülü’nün Ölümünün 50. Yıldönümü” 38. UNESCO Genel Konferansı’nda kabul edildi. Detaylar için tıklayınız.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Kurul Başkanı ve Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı 38. UNESCO Genel Konferansı’nda… Detaylar için tıklayınız.

2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri. Detaylar için tıklayınız.

 

 

UNESCO 38. Genel Konferans Komisyon Kararları

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!