UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’u makamında ziyaret etti.

21.2.2018

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu (UTMK) Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Başkan Vekilleri Büyükelçi Deniz ÇAKAR ve Doç. Dr. M. Akif KİREÇCİ ile Yönetim Kurulu Üyeleri Aysun ARSLAN, Doç. Dr. Işın ÇELEBİ, Prof. Dr. Nizamettin KAZANCI, UTMK Genel Kurul Üyesi Büyükelçi Lale ÜLKER, Yönetim Kurulu Gözlemci Üyeleri Ramazan ÇOKÇEVİK, Başak ÖNSAL DEMİR ve Zehra Azade SOYSAL, UTMK Genel Sekreter Vekili Sema AKMEŞE, UTMK Genel Sekreter Yardımcı Vekilleri İrem ALPASLAN BASIK ve Şule ÜRÜN, Sektör Uzmanları M. Aslı HETEMOĞLU ve İ. Tolga KORUCU’dan oluşan heyet 21 Şubat 2018 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’u makamında ziyaret etti. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer ARISOY, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın KURT, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ ve Daire Başkanı Gökhan BOZKURTLAR’ın da aralarında bulunduğu bir heyet katıldı.

Sayın Bakan’a yapılan ziyaretin gündemini 30 Ekim-14 Kasım 2017 tarihlerinde Paris’te gerçekleştirilen UNESCO 39. Genel Konferansı, 2017- 2021 Dönemi UNESCO Yürütme Kurulu Üyeliği, UNESCO Programlar, Ağ ve Listeleri, Türkiye’nin taraf olduğu ve olmadığı UNESCO Kültür Sözleşmeleri gibi konular oluşturmuş olup, Millî Komisyon tarafından yürütülen güncel çalışmalar hakkında bilgi arz edildi.

Görüşme sonunda Sayın OĞUZ, Bakan KURTULMUŞ’a UTMK tarafından hazırlanan “İstanbul Konferansı: Kültürel İfadelerin Çeşitliliği Sözleşmesinin 10 Yılı” kitabını hediye etti ve UTMK heyetini kabul ettiği için kendisine teşekkür etti.

Diğer Haberler

Alevi-Bektaşi Ritüeli Semah’ın Güncel Durumu İstişare Toplantısı 2020 Çevrimiçi Yaz Eğitimi Programı Kapanış ve Sertifika Töreni Pandemi döneminde Ulusal ve Uluslararası Doğa Koruma Çalışmaları ve diğer UNESCO Programları ile bağlantıları konulu Webinar UTMK 2020 Çevrimiçi Yaz Eğitimi Programının İkinci Dönemi Başladı UNESCO Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği Birinci Müsteşarı Berlan Pars ALAN’ın UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nu Ziyareti Kula-Salihli UNESCO Küresel Jeoparkı UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Somut Kültürel Miras İhtisas Komitesi Görüntülü Toplantısı UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrimiçi İstişare Toplantısı Pandemi döneminde Türkiye’de Su ve Sulak Alanların durumu; 2020 Su ve İklim Değişikliği Raporu Çerçevesinde Değerlendirmeler Toplantısı UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Özgül ÖZKAN YAVUZ’u Ziyareti SOKÜM SANAL YAZ OKULU UTMK 2020 Çevrimiçi Yaz Eğitimi Başladı UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un EBA TV’de Öğretmenler için Semineri SOKÜM SANAL YAZ OKULU BAŞLADI Kilis Valisi Recep SOYTÜRK, Kilis Milletvekilleri Mustafa Hilmi DÜLGER ve Ahmet Salih DAL’ın UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nu ziyareti Türkiye’nin UNESCO’da Yeni Başarısı Çocukların 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü Resimleri