UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

VI. Somut Olmayan Kültürel Miras Kış Okulu Yozgat Çamlık Millî Parkı’nda Başladı

2.2.2023

VI. Somut Olmayan Kültürel Miras Kış Okulu 1-4 Şubat 2023 tarihleri arasında UNESCO Türkiye Millî Komisyonu, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNESCO Akreditasyonlu Somut Olmayan Kültürel Miras Derneği iş birliğinde, AHBV Üniversitesi UNESCO Örgün ve Yaygın Eğitimde Somut Olmayan Kültürel Miras Kürsüsü’nün akademik desteğiyle Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediyesi ev sahipliğinde Çamlık Millî Parkı’nda gerçekleştirilmektedir.

UNESCO Genel Direktörlüğünün destek verdiği VI. Somut Olmayan Kültürel Miras Kış Okulu, 2 Şubat 2023 tarihinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Yozgat Valisi Ziya POLAT, Yozgat Belediyesi Başkanı Yardımcısı Murat TANIŞMAN, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol AKIN ve ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin KİLCİ’nin açılış konuşmalarıyla başladı.

UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Sözleşmesi Sekreteri Tim CURTIS ve ASPnet Uluslararası Koordinatörü Julie SAITO’nun video mesajıyla devam eden UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesinin ve UNESCO Kardeş Okullar Ağı Programının yıl dönümleri olan 2023 yılında örgün, yaygın ve sargın eğitim aracılığıyla somut olmayan kültürel mirasın korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Kış Okulu’na Türkiye’de UNESCO Kardeş Okulları Ağı’na kayıtlı okullardan öğretmenler ve akademisyenler katılım sağlamıştır. 


first img first img first img first img first img first img first img first img first img first img first img