UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Doğa Bilimleri İhtisas Komitesi

UNESCO - L’ORÉAL Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2015 Ödül Töreni Gerçekleştirildi

 

UNESCO ve L’ORÉAL işbirliğinin bir uzantısı olan ve UNESCO üyesi devletlerde Millî Komisyonlar aracılığıyla sürdürülen ulusal burs programı kapsamında 2013 yılından bu yana UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’ORÉAL Türkiye ortaklığında Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri alanlarında üçer olmak üzere toplam altı genç bilim kadınına bilimsel araştırma projeleri için ödül verilmektedir.

9 Nisan 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Ödül Töreni “Türkiye’nin Bilim Kadınları Paneli” ile başlamış, Prof. Dr. Ali Murat VURAL Moderatörlüğünde Doç. Dr. Neva ÇİFTÇİOĞLU BANES, Dr. Canan DAĞDEVİREN, Prof. Dr. Meral ÖZGÜÇ ve Fügen SOYKUT bilim ve iş dünyasındaki başarı hikâyelerini anlatarak, deneyimlerini paylaşmışlardır.

Panelin ardından UNESCO - L’ORÉAL Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2015 Ödül Töreni gerçekleştirilmiş olup, 2015 bursiyerlerine ödülleri UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal OĞUZ ve L’ORÉAL Türkiye Genel Müdürü Claude RUMPLER tarafından takdim edilmiştir.

Malzeme Bilimleri alanında Doç. Dr. Filiz KURALAY (Ordu Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Hümeyra ÇAĞLAYAN (Abdullah Gül Üniversitesi), Yrd. Doç. Bilge BAYTEKİN (Bilkent Üniversitesi), Yaşam Bilimleri alanında Yrd. Doç. Dr. Hatice Güneş ÖZHAN (Dokuz Eylül Üniversitesi),Yrd. Doç. Dr. Elif Nur FIRAT KARALAR (Koç Üniversitesi) ve Doç. Dr. Emine EREN KOÇAK’a (Hacettepe Üniversitesi) ödülleri takdim edilmiş ve gerçekleştirilen kokteylin ardından etkinlik sona ermiştir.

 

Millî Komisyonumuza iletilen çok sayıda nitelikli araştırma projesini değerlendiren değerli jüri üyelerimize teşekkür eder, bursiyerlerimizin başarılarının devamını dileriz.