UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Dışişleri Bakanlığı Yurt Dışı Tanıtım ve Kültürel İşler Genel Müdürü ve UTMK Genel Kurul Üyesi Büyükelçi Lale ÜLKER’in Millî Komisyonumuza Veda Ziyareti

30.11.2018

Lizbon Büyükelçiliği görevine atanan Dışişleri Bakanlığı Yurt Dışı Tanıtım ve Kültürel İşler Genel Müdürü ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Kurul Üyesi Büyükelçi Lale ÜLKER, UNESCO Türkiye Millî Komisyonuna ve 28. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerine veda ziyaretinde bulundu. Göreve başladığı dönemden beri UTMK ile ilgili Bakanlıklar arasında sürdürülen işbirliği ve eşgüdüm ile oldukça verimli sonuçlar alındığını ifade ederek en son elde edilen Türkiye’nin UNESCO Yürütme Kurulu Üyeliği başta olmak üzere pek çok başarıya imza atıldığını belirterek UTMK’nın katkılarına teşekkür etti. UTMK Başkanı Oğuz, bu dönemde Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi Hükûmetler Arası Komitesine seçildiğini, Dünya Miras Komitesinin 2016 yılında yapılan 40. Oturumunu ev sahibi ülke olarak Türkiye adına Sayın ÜLKER’in yaptığını hatırlatarak değerli hizmetleri için UTMK adına teşekkür etti.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreterlik personeli Sayın ÜLKER’e yeni görevinde başarılar dilediler.