UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Sivas Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı istişare toplantısı gerçekleştirildi.

10.5.2017

10 Mayıs 2017 tarihinde Sivas Belediyesi ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansından beş kişilik bir heyet UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu ziyaret ederek UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı ile ilgili istişarelerde bulunmuştur. Toplantıya Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mahir KUZUCU, Sivas Belediyesi AB ve Dış İlişkiler Koordinatörü Ahmet Turan BOZPOLAT, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin KİLCİ, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Birim Başkanı Mehmet Fatih ATİLABEY ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Sivas Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Yunus Emre ŞEKER ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, UTMK Genel Sekreter Yardımcısı Vekili ve UNESCO Uzmanı İrem ALPASLAN BASIK ve UTMK Sektör Uzmanı İhsan Tolga KORUCU katılmışlardır.

Toplantı sırasında, UTMK heyeti tarafından UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına ilişkin bir sunum yapılmış; Ağa dâhil olmak için gereken kriterler ve süreçler konusunda bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Sivas heyeti de çalışmalarına dair bir sunum gerçekleştirerek yürüttükleri adaylık sürecine dair detaylı bilgiler paylaşmışlardır.

Sivas’ın müzik birikimi ve dosya hazırlıkları hakkında bilgi edinen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu heyeti, Sivas heyetine UNESCO yayınlarından oluşan kitap setleri takdim etmiştir.