UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı istişare toplantısı gerçekleştirildi.

28.3.2017

28 Mart 2017 tarihinde, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Genel Sekreter Yardımcısı Vekili İrem ALPASLAN BASIK ve Sektör Uzmanı İhsan Tolga KORUCU’dan oluşan bir heyetle Hatay’a gidilerek, Hatay Büyükşehir Belediyesi temsilcileri ve paydaşları ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı üzerine bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.
Toplantıda UTMK tarafından UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına ilişkin bir sunum yapılmış; Ağa dâhil olmak için gereken kriterler ve süreçler konusunda bilgi ve deneyim paylaşılmıştır. Başkan Danışmanları Ömer Faruk ÇELEBİ ve Aysun ÇELENK ile Büyükşehir Belediyesinin ilgili Gastronomi Komitesinin konuyla ilgili sunumları da toplantıda yer almıştır.
Hatay’ın gastronomi birikimi ve dosya hazırlıkları hakkında bilgi edinen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu heyeti, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ ile akşam yemeğinde bir araya gelerek Yaratıcı Şehirler Ağı’na dair istişarelerde bulunmuş ve kendilerine UNESCO yayınlarından oluşan bir kitap seti takdim etmiştir.