UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu 2017 Ocak-Şubat Dönemi Stajyerlerine Sertifikalarını Verdi.

24.2.2017

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulunun 16 Haziran 2015 tarihli oturumunda alınan karar gereğince; UNESCO ile ilişkilendirilebilecek alanlarda lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla UNESCO Türkiye Millî Komisyonunda stajyerlik yapmalarına ilişkin 2015 yılı Ağustos ayında “UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Staj Programı” başlatılmıştır.

2017 Ocak-Şubat dönemi için internet sayfasında verilen ilân üzerine Komisyona iletilen başvurular, ilgili Yönergede belirtilen şartlara uygunluk açısından incelenmiş ve kriterleri sağlayan adaylarla 11 Ocak 2017 tarihinde Mülakat Jürisi tarafından bir mülakat gerçekleştirilmiştir. Mülakatta başarılı bulunan adayların tarihler açısından uygunluklarına göre üç ayrı grup olarak staj yapması kararlaştırılmıştır.

Staj yapmaya uygun görülen Kardelen ERKMEN ve Buse BEKER 16 Ocak – 10 Şubat 2017, Zehra HAZAR, Sena ILGAZ ve Mert KOÇAN 24 Ocak – 17 Şubat 2017, Büşra ARI ve Hale ŞAHİN ise 30 Ocak – 24 Şubat 2017 tarihleri arasında UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun Staj Programını başarıyla tamamlayarak, staj sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.