UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UTMK Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Almatı’da Konferansı Kazakistan Basınında Büyük İlgi Gördü

15.12.2018

Kazakistan’ın Almatı şehrindeki Al-Farabi Kazak Devlet Üniversitesi’nin davetlisi olarak 17-27 Aralık 2018 tarihleri arasında anılan üniversitede Doktora öğrencilerine dersler ve uzmanlık alanlarıyla ilgili konferanslar vermeye giden UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ,  Tarih, Arkeoloji ve Etnoloji Fakültesi’nde “Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi ve Türk Dünyası”  başlıklı bir konferans vermiştir.

 

Sayın OĞUZ “Türkiye’de Halk Bilimi Çalışmalarının Güncel Durumu” başlıklı ikinci konferansını Almatı Merkez Müzesinde gerçekleştirmiştir. Kazakistan Cumhuriyeti Merkez Devlet Müzesi Müdürü Prof. Nursan ALİMBAY’ın ev sahipliği yaptığı konferansa tanınmış Türk ve Kazak bilim adamları, konuyla ilgili çok sayıda davetli katılmış, soru ve cevaplarla imkânlar, fırsatlar ve sorunlar tartışılmıştır. 

 

Anılan konferanslar Kazakistan basınında büyük ilgi görmüş ve Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Spor Bakanlığı ve Egemen Kazakistan olmak üzere birçok yerde haberleştirilmiştir.

 

Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Spor Bakanlığı sayfasında yer alan haber için Tıklayınız


Egemen Kazakistan’da yer alan haber için Tıklayınız

 


first img first img first img first img first img first img