UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UTMK Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI’yı makamında ziyaret etti.

3.8.2016

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu (UTMK) Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ 3 Ağustos 2016 Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI’yı makamında ziyaret etti.

Sayın OĞUZ, yeni görevi vesilesiyle Sayın AVCI’yı tebrik ederek, somut ve somut olmayan kültürel mirasın korunmasına yönelik olanları başta olmak üzere, UNESCO’nun kültür ve kültürel mirasa yönelik altı sözleşmesi ile UTMK tarafından UNESCO Kültür Sektöründe sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi sundu.

Sayın AVCI’ya yapılan ziyaretin gündemini; 29 Haziran-12 Temmuz 2016 tarihlerinde İstanbul’da Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Mirası Gençlik Forumu, 10-17 Temmuz 2016 tarihlerinde İstanbul’da Türkiye’nin başkanlığı ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen 40. Dünya Miras Komite toplantısı süreci ve sonuçları oluşturdu. Ayrıca Sayın Avcı’ya UNESCO çalışmaları ve 3-4 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak olan UTMK Büyük Buluşması hakkında bilgi arz edildi.

Diğer Haberler

UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ VIII. Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumuna katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cevdet YALÇINER’e tsunami çalışmaları kapsamında Japonya’dan Ödül Yaşamın Anahtarı: Periyodik Tablo Konferansı 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde Gerçekleştirildi STEM Okul Projesi 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleştirildi Yaratıcı Kültür Endüstrilerinin Desteklenmesi Odaklı Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) Farkındalık Artırma ve İşbirliği İstişare Toplantısı 950. Yılında Kutadgu Bilig ve Adalet Paneli Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir ÖDEMİŞ’in UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti “Somut Olmayan Kültürel Miras Bağlamında Suriyeli Türkmen Göçmenlerin Dil ve Kültürleri” Çalıştayı 7-8 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. ‘Âşıklık Geleneği’nin Güncel Durumu İstişare Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ı Ziyareti UNESCO ve Mardin İstişare Toplantısı UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU 2019 YAZ DÖNEMİ STAJYERLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ Hatay UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda Bilge Tonyukuk Abidesinin Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü UNESCO 2020-2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programında