UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Yunus Emre Enstitüsü’nün UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ziyareti

19.9.2016

19 Eylül 2016 tarihinde Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref ATEŞ ve heyeti UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal OĞUZ’u makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Yunus Emre Tiran Kültür Merkezi Müdürü Tayfun KALKAN tarafından Küresel Kamu Diplomasisi Ağı (GPDNet) ve Yunus Emre Enstitüsünün GDPNet dönem başkanlığı hakkında bilgi sunuldu. Enstitünün Dönem Başkanlığı vesilesiyle gerçekleştirilecek olan proje işbirlikleri üzerine istişarelerde bulunuldu. Gerçekleştirilecek olan projelerde Türkiye’nin UNESCO Dünya Miraslarının öne çıkarılması, somut ve somut olmayan kültürel mirasın birlikte değerlendirilmesi ve etkinlik programlarının detayları görüşüldü. Ayrıca UNESCO ve Yunus Emre Enstitüsü’nün ortak değerleri ve konularında oluşacak proje ve etkinlikler için iki kurum arasında yapılacak olası işbirlikleri değerlendirildi.

Ziyarette UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref ATEŞ, Yunus Emre Tiran Kültür Merkezi Müdürü Tayfun KALKAN, Yunus Emre Enstitüsü Uzman Yardımcısı Yasemin TEMELAT, UTMK Genel Sekreter Yardımcısı Şule ÜRÜN, Sektör Uzmanları, Esra HATİPOĞLU, Selenay YAKICI, Serkan ALYANAK, Aslı HETEMOĞLU ve Tolga KORUCU bulundu.

Diğer Haberler

UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ VIII. Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumuna katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cevdet YALÇINER’e tsunami çalışmaları kapsamında Japonya’dan Ödül Yaşamın Anahtarı: Periyodik Tablo Konferansı 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde Gerçekleştirildi STEM Okul Projesi 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleştirildi Yaratıcı Kültür Endüstrilerinin Desteklenmesi Odaklı Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) Farkındalık Artırma ve İşbirliği İstişare Toplantısı 950. Yılında Kutadgu Bilig ve Adalet Paneli Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir ÖDEMİŞ’in UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti “Somut Olmayan Kültürel Miras Bağlamında Suriyeli Türkmen Göçmenlerin Dil ve Kültürleri” Çalıştayı 7-8 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. ‘Âşıklık Geleneği’nin Güncel Durumu İstişare Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ı Ziyareti UNESCO ve Mardin İstişare Toplantısı UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU 2019 YAZ DÖNEMİ STAJYERLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ Hatay UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda Bilge Tonyukuk Abidesinin Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü UNESCO 2020-2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programında