UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Yunus Emre Enstitüsü’nün UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ziyareti

19.9.2016

19 Eylül 2016 tarihinde Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref ATEŞ ve heyeti UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal OĞUZ’u makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Yunus Emre Tiran Kültür Merkezi Müdürü Tayfun KALKAN tarafından Küresel Kamu Diplomasisi Ağı (GPDNet) ve Yunus Emre Enstitüsünün GDPNet dönem başkanlığı hakkında bilgi sunuldu. Enstitünün Dönem Başkanlığı vesilesiyle gerçekleştirilecek olan proje işbirlikleri üzerine istişarelerde bulunuldu. Gerçekleştirilecek olan projelerde Türkiye’nin UNESCO Dünya Miraslarının öne çıkarılması, somut ve somut olmayan kültürel mirasın birlikte değerlendirilmesi ve etkinlik programlarının detayları görüşüldü. Ayrıca UNESCO ve Yunus Emre Enstitüsü’nün ortak değerleri ve konularında oluşacak proje ve etkinlikler için iki kurum arasında yapılacak olası işbirlikleri değerlendirildi.

Ziyarette UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref ATEŞ, Yunus Emre Tiran Kültür Merkezi Müdürü Tayfun KALKAN, Yunus Emre Enstitüsü Uzman Yardımcısı Yasemin TEMELAT, UTMK Genel Sekreter Yardımcısı Şule ÜRÜN, Sektör Uzmanları, Esra HATİPOĞLU, Selenay YAKICI, Serkan ALYANAK, Aslı HETEMOĞLU ve Tolga KORUCU bulundu.