UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Üçüncü Somut Olmayan Kültürel Miras Kış Okulu 26-29 Ocak 2019 Tarihleri Arasında Gerçekleştirildi

29.1.2019

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ile işbirliği içerisinde Somut Olmayan Kültürel Miras Enstitüsü Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen geleneksel ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Kış Okulu’ 26-29 Ocak 2019 tarihleri arasında Çamlıdere’de gerçekleştirildi.

UNESCO’nun kültür alanındaki altı sözleşmesinden biri olan 2003 tarihli Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi kapsamında, SOKÜM ve Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Hedefleri ilişkisi temasıyla düzenlenen kış okuluna, kamu, sivil toplum kuruluşları ve akademiden 26 kişi katıldı. Millî Komisyonumuzun Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Komitesi ve  Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Hedefleri İhtisas Komitesi’nin ortak çalışmasıyla SOKÜM ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri başlıklı sunumların gerçekleştirildiği oturumlarda sürdürülebilir kalkınma hedefleri ve kültürel miras ilişkisi farklı tematik konular üzerinden değerlendirildi. Oturumların sonunda UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve Çamlıdere Belediye Başkanı H. Caner CAN tarafından katılımcılara sertifikaları verildi.

Katılımcılar ayrıca düzenlenen sosyal programlar kapsamında Aluçdağı Millî Parkı ve Çamlıdere’de bulunan müzeleri ziyaret etme fırsatı buldular. Kış Okulu 29 Ocak Salı günü gerçekleştirilen değerlendirme ve kapanış oturumunun ardından sona erdi.

 


first img first img first img first img first img first img