UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Üyelerinin T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa AKSU’yu Ziyareti

30.1.2019

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu üyelerinden oluşan bir heyet 30 Ocak 2019 Çarşamba günü T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa AKSU’yu makamında ziyaret etti. Anılan ziyarete UTMK Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Fatih Cemil ÖZBUĞDAY, Doğa Bilimleri İhtisas Komitesi Üyesi Fahrettin ULU, Hidroloji İzleme Grubu Üyesi Dr. Murat Ali HATİPOĞLU ve UNESCO Uzmanı Şule ÜRÜN katıldı.

Ziyaret kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyonu yapısı ve çalışmaları hakkında Sayın AKSU’ya bilgi sunuldu. Türkiye’nin UNESCO Yürütme Kurulu üyeliği, UNESCO’nun Doğal ve Kültürel Mirasın Korunmasına Dair Sözleşmesi ve doğal miras, İnsan ve Biyosfer (MAB) Programı, Yerbilimleri ve Jeoparklar Programı ve Ramsar Sözleşmesi gibi konularda istişarelerde bulunuldu. Görüşmenin sonunda Sayın AKSU’ya Millî Komisyon yayınları hediye edildi.

Diğer Haberler

UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ VIII. Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumuna katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cevdet YALÇINER’e tsunami çalışmaları kapsamında Japonya’dan Ödül Yaşamın Anahtarı: Periyodik Tablo Konferansı 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde Gerçekleştirildi STEM Okul Projesi 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleştirildi Yaratıcı Kültür Endüstrilerinin Desteklenmesi Odaklı Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) Farkındalık Artırma ve İşbirliği İstişare Toplantısı 950. Yılında Kutadgu Bilig ve Adalet Paneli Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir ÖDEMİŞ’in UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti “Somut Olmayan Kültürel Miras Bağlamında Suriyeli Türkmen Göçmenlerin Dil ve Kültürleri” Çalıştayı 7-8 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. ‘Âşıklık Geleneği’nin Güncel Durumu İstişare Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ı Ziyareti UNESCO ve Mardin İstişare Toplantısı UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU 2019 YAZ DÖNEMİ STAJYERLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ Hatay UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda Bilge Tonyukuk Abidesinin Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü UNESCO 2020-2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programında