UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Kültür ve Turizm Bakanı Mahir ÜNAL’ı makamında ziyaret etti.

19.5.2016

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu (UTMK) Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Başkan Vekili Doç. Dr. M. Akif KİREÇCİ, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Nizamettin KAZANCI, Doç. Dr. Nevra ERTÜRK, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Abdullah KOCAPINAR, Kültür ve Turizm Bakanlığı Gözlemci Üyesi Zehra Azade SOYSAL, UTMK Genel Sekreter Vekili Sema AKMEŞE, UTMK Genel Sekreter Yardımcı Vekili Şule ÜRÜN, Sektör Uzmanları E. Serkan ALYANAK ve M. Aslı HETEMOĞLU’ndan oluşan heyet 19 Mayıs 2016 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Kültür ve Turizm Bakanı Mahir ÜNAL’ı makamında ziyaret etti. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Dairesi Başkanı Sedat GÖNÜLLÜOĞLU ve Bakan Danışmanı Emre Cemil AYVALI’da katıldı.
Sayın Bakan’a yapılan ziyaretin gündemini oluşturan konular arasında; 3-18 Kasım 2015 tarihlerinde Paris’te gerçekleşen 38. UNESCO Genel Konferansı, 10-20 Temmuz 2016 tarihlerinde Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilecek 40. Dünya Miras Komite toplantısı, UNESCO Kültür Sözleşmeleri, Yaratıcı Şehirler Ağı, Kitap Başkenti, Kültürel Peyzaj Tavsiye Kararı, Göç ve Kültürel Miras Tahribatı, 29 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “Gençlik Forumu” yer almış olup, UNESCO çalışmaları hakkında bilgi arz edildi.
Görüşme sonunda Sayın OĞUZ, Bakan ÜNAL’a UTMK tarafından hazırlanan prestij kitapları hediye ederek UTMK heyetini kabul ettiği için kendisine teşekkür etti.