UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

2019 L’Oréal-UNESCO Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursunu Doç. Dr. Nurcan TUNÇBAĞ Kazandı

15.3.2019

L’Oréal ve UNESCO işbirliğinde yıllardır başarıyla sürdürülen “Bilim Kadınları İçin Programı”nın bir uzantısı olarak 2014 yılında oluşturulan “Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursu” kapsamında 15 doktora öğrencisi ve/veya doktora sonrası araştırmacıya her yıl burs verilmektedir. Bursu almaya hak kazanan genç araştırmacılar ise dünya çapında Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Ulusal Programları kapsamında ödüle layık görülmüş önceki bursiyerler arasından seçilmektedir.

2018 yılında “L’Oréal-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursu”nu kazanan bursiyerlerimizden Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurcan TUNÇBAĞ biyoinformatik alanındaki araştırma projesiyle 2019 Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursunu dünya çapında almaya hak kazanan 15 bursiyer arasına girmiştir. Sayın TUNÇBAĞ’ı UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Değerlendirme Jürisi ve Yönetim Kurulumuz adına tebrik eder, gelecekte de başarılarının devamını dileriz.  

Araştırmalarıyla bu ödüle hak kazanan 15 genç kadın araştırmacıya ödülleri 14 Mart 2019 tarihinde Paris’teki UNESCO Genel Merkezinde düzenlenecek törenle takdim edilmiştir. 2019 L’Oréal-UNESCO Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursuna hak kazananlar ve detaylı bilgi için Tıklayınız


first img first img