UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

SOKÜM SANAL YAZ OKULU BAŞLADI

30.6.2020

29 Haziran 2020 tarihinde UNESCO akreditasyonlu Somut Olmayan Kültürel Miras Derneği ve Millî Komisyonumuzun iş birliği ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Örgün ve Yaygın Eğitimde Somut Olmayan Kültürel Miras UNESCO Kürsüsü'nün akademik danışmanlığında “Geleceğe Somut Olmayan Kültürel Miras Penceresinden Bakmak” temalı SOKÜM Sanal Yaz Okulu’nun açılışı gerçekleştirilmiştir.

Yaz Okulu, Prof. Dr. Armağan COŞKUN ELÇİ’nin mini konseriyle başlamış, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un açılış konuşmasıyla devam etmiştir. UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi Sekreteri Tim CURTIS’in “Covid-19 salgını sürecinde somut olmayan kültürel mirasın aktarılmasını ve korunmasını vurgulayan” video mesajıyla katıldığı etkinlik; dersler, sanal meydanlar ve sanal köy odalarıyla hafta boyunca devam edecektir.

Anılan etkinliğin ilk gününe 161 akademisyen, 73 doktora ve 79 yüksek lisans öğrencisi katılmıştır.


Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi Sekreteri Tim CURTİS’in SOKÜM Sanal Yaz Okulu mesajına ait video için Tıklayınız