UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

SOKÜM SANAL YAZ OKULU

6.7.2020

SOKÜM Sanal Yaz Okulu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve UNESCO akreditasyonlu Somut Olmayan Kültürel Miras Derneği iş birliği ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Örgün ve Yaygın Eğitimde Somut Olmayan Kültürel Miras UNESCO Kürsüsü'nün akademik danışmanlığında “Geleceğe Somut Olmayan Kültürel Miras Penceresinden Bakmak” temalı SOKÜM Sanal Yaz Okulu 29 Haziran-3 Temmuz 2020 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Alan uzmanı, akademisyen ve ilgili müze temsilcilerinin katkıları ve alanın yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen SOKÜM Sanal Yaz Okulu’nda uluslararası alanda gerçekleştirilen SOKÜM koruma ve yaşatma politikaları, örnek çalışmalar, projeler ve envanter kayıt süreçleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Yaz Okulu, Dr. Armağan COŞKUN ELÇİ’nin mini konserinin ardından UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un açılış konuşmasıyla başlamıştır. Yaz Okulu, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi Sekreteri Tim CURTIS’in “Covid-19 salgını sürecinde somut olmayan kültürel mirasın aktarılmasını ve korunmasını vurgulayan” video mesajıyla devam etmiştir. 161 akademisyen, 73 doktora ve 79 yüksek lisans öğrencisinin katılım sağladığı etkinlik, Sertifika ve Katılım Belgesi takdim töreniyle son buldu.


Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi Sekreteri Tim CURTİS’in SOKÜM Sanal Yaz Okulu mesajına ait video için Tıklayınız


SOKÜM Sanal Yaz Okulu programı için Tıklayınız


UNESCO Genel Direktörlüğü tarafından yapılan SOKÜM Sanal Yaz Okulu haberi için Tıklayınız 


first img first img first img first img first img first img first img first img first img first img