UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

2020 Çevrimiçi Yaz Eğitimi Programı Kapanış ve Sertifika Töreni

11.8.2020

2015 yılından beri yaz ve kış dönemleri olmak üzere yılda iki defa gerçekleştirilen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Staj Programı, COVID-19 pandemisi sebebiyle 2020 yılının yaz dönemi için Çevrimiçi Eğitim Programı şeklinde organize edildi.

 

Başvurular sonucu yapılan ön değerlendirme ve mülakatlar sonucunda toplamda 26 lisans öğrencisi 6-10 Temmuz 2020 ve 4-10 Ağustos 2020 tarihlerinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonu 2020 Çevrimiçi Yaz Eğitimi Programına katılmaya hak kazandı.

 

Program dönemleri boyunca; UNESCO ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun tanıtımını müteakiben UNESCO sektörleri doğrultusunda eğitimler ve seminerler gerçekleştirildi.

 

11 Ağustos 2020 tarihinde ise UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, UTMK Genel Sekreterliği uzmanları ve ilgili öğrencilerin katılımıyla görüntülü olarak 2020 Çevrimiçi Yaz Eğitimi Programı Kapanış ve Sertifika Töreni gerçekleştirildi. Eğitim Programına dair bilgi, görüş ve genel temennilerin konuşulduğu etkinliğin sonunda, katılımcılara sanal sertifikaları takdim edildi.