UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Bilge Tonyukuk Anıtı’nın Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü vesilesiyle “I. Uluslararası Türkçe Edebiyat Kültür Eğitim Sempozyumu”

31.8.2020

28-29 Ağustos 2020 tarihlerinde TEKE Derneği tarafından Bilge Tonyukuk Anıtı’nın Dikilişinin 1300. Yıl Dönümünün UNESCO 2020 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programına alınması vesilesiyle “I. Uluslararası Türkçe Edebiyat Kültür Eğitim Sempozyumu” gerçekleştirildi. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu isim ve logosu ve UNESCO tarafından hazırlanan Bilge Tonyukuk Anıtı’nın Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü Logosuyla da desteklenen Sempozyumda UTMK Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ Bilge Tonyukuk Açılış Oturumunda konuşmasını yaptı.

Prof. Dr. Leyla KARAHAN’ın Başkanlığında gerçekleşen Bilge Tonyukuk Açılış Oturumunda aynı zamanda TEKE Derneği Başkanı Prof. Dr. Cengiz ALYILMAZ, TDK Başkanı Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN, Prof. Dr. Erden KAZHYBEK (Kazakistan), Prof. Dr. Kadıralı KONKOBAEV (Kırgızistan) ve UTMK Somut Olmayan Kültürel Miras Başkan Vekili Prof. Dr. Metin EKİCİ konuşmalarını gerçekleştirdi. İki gün süren Sempozyumda bilim dünyasından pek çok akademisyen yer alarak değerli görüşlerini paylaştı ve Sempozyum başarılı bir şekilde sona erdi.

Sempozyum Programı için Tıklayınız.


first img first img first img first img first img first img