UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

"20. Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler: Sinema ve Göç" başlıklı film festivali 7-11 Mayıs terihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali yerleşkesinde gerçekleştirildi

9.5.2019

Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından düzenlenen, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün  katkıda bulunduğu "20. Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler: Sinema ve Göç" başlıklı film festivali 7-11 Mayıs terihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali yerleşkesinde  gerçekleştirildi.

Etkinliğin ilk iki günü Türk sinemasının göçü tema edinmiş uzun metraj filmlerinin gösterimiyle tamamlandı. 
 
Etkinliğin ikinci bölümünde, açılış konuşmaları UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Sosyal Dönüşüm Yönetimi(MOST) ve Göç İhtisas Komitesi Üyesi Dr. Gökçe OK, T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu İletişim İhtisas Komite üyesi  M. Selçuk YAVUZKANAT, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve İletişim Komitesi Başkanı Prof. Deniz BAYRAKDAR, Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Melis BEHLİL tarafından gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarının ardından,  alanında uzman konuşmacıların konferanslarının yanı sıra İletişim İhtisas Komitesi Başkan Vekili Dr. Hilmi BENGİ ve Komite Üyesi Prof. Dr. M. Murat ERDOĞAN konuşmalarını gerçekleştirdi.

Etkinlikte kısa film yarışmasının kazananlarına ödülleri verildi. Kısa film yarışmasında ikincilik ödülü "Krampon" filmiyle Abdullah ŞAHİN’e ve üçüncülük ödülü "Penaber" ile Ramazan KILIÇ’a verildi. Jüri Özel Ödülüne ise "Adam" filmiyle Emil ALİ layık görüldü.