UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

2019 Yılı UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

12.9.2019

UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun özel sektör temsilcilerinden L’Oréal Türkiye ile yaptığı işbirliği doğrultusunda 2013 yılından beri başarıyla yürütülen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2019 Ödülleri 13 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’da Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de yapılan Ödül Töreni ile sahiplerine takdim edildi. Akademik danışmanlığı ve jüri değerlendirme süreçleri UNESCO Türkiye Millî Komisyonu tarafından sürdürülen programın Ödül Töreni ve Basın Toplantısı L’Oréal Türkiye tarafından gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmaları UTMK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Laurent DUFFIER tarafından gerçekleştirildi. Ardından ödül almaya hak kazanan bursiyerler hakkında kısa tanıtım videoları izlenerek, bursiyer sunumlarına geçildi. Bursiyerler sunumlarında kazanan projelerini ve başarı öykülerinden bahsederek, çalışmalarına katkı sağlayan aileleri ve eşlerine, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye’ye teşekkür ettiler.

Uluslararası başarı kazanan önceki bursiyerlerden, 2019 L’Oréal-UNESCO Yükselen Yetenekler Ödünü alan Doç. Dr. Nurcan TUNÇBAĞ’da etkinlikte bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda akademik çalışmalarından, UNESCO Genel Merkezinde düzenlenen ödül töreninden ve başarı öyküsünden bahsetti.

UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2019 ödüllerini kazanan bursiyerlerimiz Malzeme Bilimleri alanında; Dr. Bilge GÜVENÇ TUNA (Yeditepe Üniversitesi), Doç. Dr. Aydan DAĞ (Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi) ve Dr. Zöhre KURT (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Yaşam Bilimleri alanında; Dr. Serap ERKEK (İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi), Dr. Gamze DERELİ CAN (Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi) ve Dr. Seçil VURAL’ı (Koç Üniversitesi) tebrik eder, bilimsel çalışmalarında başarılar dileriz.