UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

2019 Yılı UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

12.9.2019

UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun özel sektör temsilcilerinden L’Oréal Türkiye ile yaptığı işbirliği doğrultusunda 2013 yılından beri başarıyla yürütülen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2019 Ödülleri 13 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’da Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de yapılan Ödül Töreni ile sahiplerine takdim edildi. Akademik danışmanlığı ve jüri değerlendirme süreçleri UNESCO Türkiye Millî Komisyonu tarafından sürdürülen programın Ödül Töreni ve Basın Toplantısı L’Oréal Türkiye tarafından gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmaları UTMK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Laurent DUFFIER tarafından gerçekleştirildi. Ardından ödül almaya hak kazanan bursiyerler hakkında kısa tanıtım videoları izlenerek, bursiyer sunumlarına geçildi. Bursiyerler sunumlarında kazanan projelerini ve başarı öykülerinden bahsederek, çalışmalarına katkı sağlayan aileleri ve eşlerine, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye’ye teşekkür ettiler.

Uluslararası başarı kazanan önceki bursiyerlerden, 2019 L’Oréal-UNESCO Yükselen Yetenekler Ödünü alan Doç. Dr. Nurcan TUNÇBAĞ’da etkinlikte bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda akademik çalışmalarından, UNESCO Genel Merkezinde düzenlenen ödül töreninden ve başarı öyküsünden bahsetti.

UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2019 ödüllerini kazanan bursiyerlerimiz Malzeme Bilimleri alanında; Dr. Bilge GÜVENÇ TUNA (Yeditepe Üniversitesi), Doç. Dr. Aydan DAĞ (Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi) ve Dr. Zöhre KURT (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Yaşam Bilimleri alanında; Dr. Serap ERKEK (İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi), Dr. Gamze DERELİ CAN (Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi) ve Dr. Seçil VURAL’ı (Koç Üniversitesi) tebrik eder, bilimsel çalışmalarında başarılar dileriz.

Diğer Haberler

UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ VIII. Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumuna katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cevdet YALÇINER’e tsunami çalışmaları kapsamında Japonya’dan Ödül Yaşamın Anahtarı: Periyodik Tablo Konferansı 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde Gerçekleştirildi STEM Okul Projesi 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleştirildi Yaratıcı Kültür Endüstrilerinin Desteklenmesi Odaklı Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) Farkındalık Artırma ve İşbirliği İstişare Toplantısı 950. Yılında Kutadgu Bilig ve Adalet Paneli Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir ÖDEMİŞ’in UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti “Somut Olmayan Kültürel Miras Bağlamında Suriyeli Türkmen Göçmenlerin Dil ve Kültürleri” Çalıştayı 7-8 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. ‘Âşıklık Geleneği’nin Güncel Durumu İstişare Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ı Ziyareti UNESCO ve Mardin İstişare Toplantısı UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU 2019 YAZ DÖNEMİ STAJYERLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ Hatay UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda Bilge Tonyukuk Abidesinin Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü UNESCO 2020-2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programında