UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU 2019 YAZ DÖNEMİ STAJYERLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ

20.9.2019

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereğince; UNESCO ile ilişkilendirilebilecek alanlarda lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla UNESCO Türkiye Millî Komisyonunda stajyerlik yapmalarına ilişkin “UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Staj Yönergesi” hazırlanmıştır.

Her yıl akademik takvime uygun olarak iki dönem sonunda, Millî Komisyonumuz tarafından ilan verilmekte ve başvurular arasından değerlendirme yapılarak öğrenciler mülakata çağrılmaktadır.

Komisyonumuza 2019 yaz döneminde gelen başvurular, Yönergede belirtilen şartlara uygunluk açısından incelenmiş ve kriterleri sağlayan adaylarla mülakat jürisi tarafından bir mülakat gerçekleştirilmiştir. Mülakatın ardından staj yapmaya uygun görülen Alper DURUKAN, Ayşe Sueda NİŞANCI ve Öznur ÇELEPİ, 2019 yaz döneminde UNESCO Türkiye Millî Komisyonunda staj eğitimi almış ve staj raporlarını sunmuşlardır.

Stajyerler, 20 (yirmi) iş günü süreli staj eğitimini başarıyla tamamlayarak, UTMK Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ tarafından verilen Staj Sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.