UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

2020 Yılı UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Basın Toplantısı

25.9.2020

UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun özel sektör temsilcilerinden L’Oréal Türkiye ile yaptığı işbirliği doğrultusunda 2013 yılından beri başarıyla yürütülen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2020 Ödülleri 23 Eylül 2020 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantıyla duyuruldu.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nun akademik danışmanlık ve jüri değerlendirme süreçlerini yürüttüğü programın Basın Toplantısı L’Oréal Türkiye tarafından gerçekleştirildi. Törenin açılış konuşmaları UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Laurent DUFFIER ve Jüri Başkanı Prof. Dr. Zeki KAYA tarafından sürece ve ödüllere ilişkin yapılan sunumlarla gerçekleştirildi.

Ardından, ödüle layık görülen bursiyerler, kendileri ve çalışmaları hakkında hazırlanmış kısa tanıtım videoları ile birlikte projelerini tanıttıkları ve bilim kadını olma yolunda edindikleri tecrübeleri paylaştıkları sunumlarını gerçekleştirdiler. Bursiyerler sunumlarında aileleri ve yakınları ile birlikte UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye’ye teşekkür ettiler.

Uluslararası başarı kazanan önceki bursiyerlerden, 2020 L’Oréal-UNESCO Yükselen Yetenekler Ödünü alan Dr. Serap ERKEK de programda bir sunum gerçekleştirdi. Küresel Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl UNESCO Genel Merkezinde ödül töreni gerçekleştirilemediğinden, önümüzdeki yıl planlandığı bilgisi paylaşıldı.

UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2020 ödüllerini kazanan bursiyerlerimiz Fiziki Bilimler alanında; Dr. Nazife ERKURŞUN ÖZCAN (Hacettepe Üniversitesi), Dr. Dilek DÜNDAR ERBAHAR (TÜBİTAK MAM), Dr. Nazar İLERİ ERCAN (Boğaziçi Üniversitesi), Çevre ve Yaşam Bilimleri alanında ise; Dr. İdil YET (Hacettepe Üniversitesi), Dr. İrem DURMAZ ŞAHİN (Koç Üniversitesi), Dr. Dicle DÖVENCİOĞLU’nu (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) tebrik eder, bilimsel çalışmalarında başarılar dileriz.

 


first img first img first img