UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN ve heyetinin UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ziyareti

31.12.2020

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN, Genel Başkan Yardımcısı Cengiz KOCAKAPLAN ve Ar-Ge Sorumlusu Doç. Dr. Yılmaz YEŞİL 30 Aralık 2020 tarihinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’u ziyaret etti.

Ziyarette, UNESCO Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri programı ile UNESCO eğitim sektöründeki çalışmalar hakkında bilgi paylaşılarak bu alanlardaki olası iş birlikleri istişare edildi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’a UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun işbirliğiyle gerçekleştirilen Üçüncü Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi’nin Açılış Oturumuna katılımları için teşekkür etti. Aynı zamanda Sayın OĞUZ’a Sayın GEYLAN tarafından alanındaki bilimsel çalışmalarıyla Türk Bilim Dünyasına yapmış olduğu katkılar için Bilge Tonyukuk Türk Dünyasına Hizmet Ödülü takdim edildi. 2020 Bilge Tonyukuk Anıtının Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü vesilesiyle Bilge Tonyukuk Anıtının yazıları da yer alacak şekilde bire bir olarak yaptırılan heykelinin takdim edilmesi memnuniyetle karşılandı.