UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

4.2.2021

3 Şubat 2021 tarihinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Çevrim içi toplantıya Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin GÜNGÖR ile KMBB Genel Sekreterliği, KMBB Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanlığı, KMBB Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Sütçü İmam Üniversitesi, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği temsilcileri katıldı. 

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ'un konuşmalarıyla başlayan toplantıya; UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Sekreter Yardımcısı Vekili İhsan Tolga KORUCU’nun UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dair gerçekleştirdiği sunum ile devam edildi. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Sektör Uzmanı M. Alperen TOSUN'un da hazır bulunduğu toplantı; katılımcıların şehrin çalışmalarına dair değerlendirmeleri doğrultusunda gerçekleştirilen istişare oturumuyla birlikte toplantı sona erdi.