UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Ata Mirası Kültür Atlası Anadolu Masalları ve Dede Korkut Hikâyeleri Projesi Tanıtım Etkinliği

5.3.2021

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu iş birliği ile planlanan Ata Mirası Kültür Atlası Anadolu Masalları ve Dede Korkut Hikâyeleri Projesinin Tanıtım Programı 3 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Programda Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan BOYACI ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal OĞUZ konuşmalarını gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN ve TBMM 26. Dönem Osmaniye milletvekili Prof. Dr. Ruhi ERSOY’un da katıldığı programda 81 ilden proje koordinatörü öğretmenler fiziki ve çevrim içi olarak yer aldı. Aynı zamanda öğretmenlerin besteleriyle ve masal şarkıları dinlendi.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Eğitim İhtisas Komitesi ve Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Komitesi iş birliğinde yürütülen projeyle 220 bin öğretmen masal anlatıcılığı sertifikası alarak yüzbinlerce öğrencinin masal ve Dede Korkut anlatılarıyla tanışmasına vesile olundu.

 


first img first img first img