UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

“Türkiye’deki Suriyeliler ve Türk Medyası: 10 Yıllık Ortak Yaşam” Webinarı

30.4.2021

Millî Komisyonumuz tarafından 29 Nisan 2021 tarihinde “Türkiye’deki Suriyeliler ve Türk Medyası: 10 Yıllık Ortak Yaşam” Webinarı gerçekleştirildi. İletişim İhtisas Komitesi faaliyeti olarak gerçekleştirilen Webinarda; Suriye’de çıkan kaos ortamını müteakiben 252 kişilik Suriyeli kafilenin Hatay-Yayladağı’ndan Türkiye’ye giriş yapmasının (29 Nisan 2021) 10. Yılında gelinen sürece dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Açılış konuşmaları UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi ve İletişim İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. Deniz BAYRAKDAR tarafından gerçekleştirildi.

Devamında UTMK İletişim İhtisas Komitesi Üyesi Prof. Dr. Murat ERDOĞAN ve IGAM Academy Koordinatörü Dr. Nihal EMİNOĞLU, üzerinde birlikte çalıştıkları “10 Yılın Muhasebesi: Türkiye’deki Suriyeliler ve Medya” başlıklı rapora dair bir sunum gerçekleştirdiler.

Prof. Dr. Murat ERDOĞAN’ın modere ettiği panelde ise sırasıyla Ravdanur Derneği Başkanı Ravda Nur CUMA, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı ve UTMK MOST ve Göç İhtisas Komitesi Üyesi Dr. Gökçe OK, UNHCR Türkiye Dış İlişkiler ve Enformasyon Müdürü Selin ÜNAL, Gazeteci Zeynep BİLGEHAN ve Fotoğrafçı Coşkun ARAL konuya dair medya odaklı konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Katılımcıların sorularının panelistler tarafından yanıtlanması ve değerlendirmeyle birlikte kapanış gerçekleştirildi.


Toplantı Programı için Tıklayınız