UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

3.5.2021

3 Mayıs 2021 tarihinde Malatya Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Çevrim içi toplantıya Malatya Valisi Aydın BARUŞ, Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya Milletvekili Öznur ÇALIK, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun BAY KARABULUT, Malatya İlçe Belediye Başkanları, Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Malatya Ticaret Borsası, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karaca Porselen, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TURES) ve Malatya Gastronomi, Turizm ve Tanıtım Derneği (MAGTAD) temsilcileri katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ'un konuşmalarıyla başlayan toplantıya; UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Sekreter Yardımcısı Vekili İhsan Tolga KORUCU’nun UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dair gerçekleştirdiği sunum ile devam edildi ve katılımcıların şehrin çalışmalarına dair değerlendirmeleri doğrultusunda gerçekleştirilen istişare oturumuyla birlikte toplantı sona erdi.