UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Millî Eğitim Bakanı ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Kurul Başkanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’u makamında ziyaret etti.

25.10.2018

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Başkan Vekilleri Büyükelçi Deniz ÇAKAR ve Doç. Dr. Mehmet Akif KİREÇCİ; Yönetim Kurulu Üyeleri Ali MASKAN, Millî Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda KOCABIYIK, Prof. Dr. Hasan BACANLI, Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU; Gözlemci Üyeler Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Uluslararası Kuruluşlar Daire Başkanı Binnur UZUN, Dışişleri Bakanlığı Kültürel Diplomasi Gene...l Müdür Yardımcılığı Daire Başkanı Emir Salim YÜKSEL, Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Dairesi Başkan Vekili Ramazan ÇOKÇEVİK; Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Seda KUZGUN; Genel Sekreter Vekili Sema AKMEŞE, Genel Sekreter Yardımcı Vekilleri Selenay YAKICI ve Tolga KORUCU ile UNESCO Uzmanı Esra HATİPOĞLU AKSOYOĞLU’ndan oluşan heyet 25 Ekim 2018 tarihinde Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’u makamında ziyaret etti.
Sayın Bakan’a yapılan ziyaretin gündeminde Türkiye’nin UNESCO Yürütme Kurulu üyeliği, 39. ve 40. UNESCO Genel Konferansları, Anma Kutlama Yıl Dönümleri ve UNESCO’nun özellikle eğitim sektöründeki çalışma ve programları yer aldı.
Görüşme sonunda Sayın OĞUZ, Sayın Bakan SELÇUK’a UTMK yayınlarından oluşan bir set hediye ederek UTMK heyetini kabulü için kendisine teşekkür etti.

Diğer Haberler

UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ VIII. Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumuna katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cevdet YALÇINER’e tsunami çalışmaları kapsamında Japonya’dan Ödül Yaşamın Anahtarı: Periyodik Tablo Konferansı 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde Gerçekleştirildi STEM Okul Projesi 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleştirildi Yaratıcı Kültür Endüstrilerinin Desteklenmesi Odaklı Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) Farkındalık Artırma ve İşbirliği İstişare Toplantısı 950. Yılında Kutadgu Bilig ve Adalet Paneli Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir ÖDEMİŞ’in UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti “Somut Olmayan Kültürel Miras Bağlamında Suriyeli Türkmen Göçmenlerin Dil ve Kültürleri” Çalıştayı 7-8 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. ‘Âşıklık Geleneği’nin Güncel Durumu İstişare Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ı Ziyareti UNESCO ve Mardin İstişare Toplantısı UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU 2019 YAZ DÖNEMİ STAJYERLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ Hatay UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda Bilge Tonyukuk Abidesinin Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü UNESCO 2020-2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programında