UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Millî Eğitim Bakanı ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Kurul Başkanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’u makamında ziyaret etti.

25.10.2018

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Başkan Vekilleri Büyükelçi Deniz ÇAKAR ve Doç. Dr. Mehmet Akif KİREÇCİ; Yönetim Kurulu Üyeleri Ali MASKAN, Millî Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda KOCABIYIK, Prof. Dr. Hasan BACANLI, Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU; Gözlemci Üyeler Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Uluslararası Kuruluşlar Daire Başkanı Binnur UZUN, Dışişleri Bakanlığı Kültürel Diplomasi Gene...l Müdür Yardımcılığı Daire Başkanı Emir Salim YÜKSEL, Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Dairesi Başkan Vekili Ramazan ÇOKÇEVİK; Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Seda KUZGUN; Genel Sekreter Vekili Sema AKMEŞE, Genel Sekreter Yardımcı Vekilleri Selenay YAKICI ve Tolga KORUCU ile UNESCO Uzmanı Esra HATİPOĞLU AKSOYOĞLU’ndan oluşan heyet 25 Ekim 2018 tarihinde Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’u makamında ziyaret etti.
Sayın Bakan’a yapılan ziyaretin gündeminde Türkiye’nin UNESCO Yürütme Kurulu üyeliği, 39. ve 40. UNESCO Genel Konferansları, Anma Kutlama Yıl Dönümleri ve UNESCO’nun özellikle eğitim sektöründeki çalışma ve programları yer aldı.
Görüşme sonunda Sayın OĞUZ, Sayın Bakan SELÇUK’a UTMK yayınlarından oluşan bir set hediye ederek UTMK heyetini kabulü için kendisine teşekkür etti.