UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Latin Amerika ve Karayip Devletleri ile Türkiye Arasında UNESCO Konularında Deneyim Paylaşımı İkinci Toplantısı

10.9.2021

Latin Amerika ve Karayip Devletleri ile Türkiye Arasında UNESCO Konularında Deneyim Paylaşımı İkinci Toplantısı çevrim içi olarak 9 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

 

Söz konusu toplantıya Arjantin, Guatemala, Guyana, Jamaika, Kolombiya ve St. Kitts ve Nevis UNESCO Millî Komisyonları Genel Sekreterleri ve Bakanlık temsilcileri ile Türkiye’den Dışişleri Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu temsilcileri katıldı.

 

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Millî Komisyon temsilcileri sırasıyla küresel salgın döneminde Millî Komisyonların genel çalışmaları ve doğal miras ile kültürel miras alanındaki etkinlikleri hakkında istişarelerde bulundu.

 

Gündemde görüşülen konuların genel bir değerlendirilmesinin ardından kapanış oturumuyla toplantı sona erdi. Toplantıda, Türkiye ile Latin Amerika ve Karayip Devletleri UNESCO Millî Komisyonları İstişare Toplantılarının düzenli olarak devam etmesi benimsendi.