UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Afrika Devletleri ile Türkiye Arasında UNESCO Konularında Deneyim Paylaşımı Üçüncü Toplantısı çevrim içi olarak 16 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

16.9.2021

Toplantıya Fildişi Sahili, Gabon, Gambiya, Gine Bissau, Güney Afrika, Kenya, Lesotho, Senegal, Tanzanya, Togo, Uganda, Yeşil Burun Adaları, Zimbabve UNESCO Millî Komisyonları ve Bakanlık temsilcileri katılırken Türkiye Cumhuriyeti’nden Millî Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu temsilcileri katılım gösterdi. 

  

Toplantı UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un açılış konuşması ile başladı. Ardından Millî Komisyonların temsilcileri küresel salgın döneminde Millî Komisyonların hem genel hem de doğal ve kültürel miras alanlarındaki çalışmaları hakkında bilgi paylaşıp istişarelerde bulundular. 

  

İstişare edilen hususlar genel olarak değerlendirildikten sonra kapanış oturumu gerçekleştirilerek toplantı sonlandırıldı. Toplantıda, Türkiye ile Afrika Devletleri arasında bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen UNESCO Millî Komisyonları İstişare Toplantılarının düzenli olarak devam etmesi hususunda fikir birliğine varıldı.