UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

2021 Yılı UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

21.10.2021

UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun L’Oréal Türkiye ile yaptığı işbirliği doğrultusunda 2013 yılından beri başarıyla yürütülen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2021 Ödülleri 20 Ekim 2021 tarihinde İstanbul’da yapılan ödül töreni ve basın toplantısı ile sahiplerine takdim edildi. Akademik danışmanlığı ve jüri değerlendirme süreçleri UNESCO Türkiye Millî Komisyonu tarafından sürdürülen programın basın toplantısı L’Oréal Türkiye tarafından gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmaları UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Sinem SANDIKÇI GÖKÇEN tarafından gerçekleştirildi. Ardından ödül almaya hak kazanan bursiyerler hakkında kısa tanıtım videoları izlenerek, bursiyer sunumlarına geçildi. Bursiyerler sunumlarında kazanan projeleriyle başarı öykülerinden bahsederek, çalışmalarına katkı sağlayan aileleri, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye’ye teşekkür ettiler. Etkinliğe katılan Oyuncu ve Yazar Gülse BİRSEL kadınların iş dünyasında karşılaştıkları sorunlara dikkat çeken bir konuşma yaptı. Törene ayrıca geçtiğimiz yıl UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursunu almaya hak kazanan bursiyerler ve basın mensupları da katıldı.  

UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2021 ödüllerini kazanan bursiyerlerimiz Fiziki Bilimleri alanında; Dr. Eda AYDOĞAN GÜNGÖR (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ve Doç. Dr. Saniye SÖYLEMEZ (Ordu Üniversitesi), Yaşam ve Çevre Bilimleri alanında; Dr. Gülcihan GÜLSEREN (Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi) ve Dr. Nihal TERZİ ÇİZMECİOĞLU’nu (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) tebrik eder, bilimsel çalışmalarında başarılar dileriz.

 


first img first img first img