UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Üyeleriyle UNESCO Dünya Mirası Alanları konulu seminer gerçekleştirildi

17.1.2022

Ankara Büyükşehir Belediyesinden gelen talep doğrultusunda gelenekselleşen bir etkinliğe dönüşen “UNESCO Dünya Mirası Alanları” konulu eğitim seminerinin dokuzuncusu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyelerinin katılımıyla 16 Ocak 2022 tarihinde saat 13.30’da ABB Çocuk Meclisi Genel Kurul Salonunda gerçekleştirilmiştir.

UNESCO Dünya Mirası Gezginleri Derneği Kurucu Başkanı Sayın Atila EGE Çocuk Meclisi Üyelerine ülkemizdeki ve dünyadaki UNESCO Dünya Mirası Alanları, Dünya Mirası Listesi, Dünya Mirası Listesinin oluşma öyküsü, Geçici Liste, UNESCO’nun doğal, kültürel ve karma miras alanı seçim ve değerlendirme kriterlerine ilişkin değerli bilgiler paylaşmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Üyesi olan yaklaşık 60 genç ve Çocuk Meclisi idarecilerinin katıldığı seminerin ardından katılımcılara sertifikaları verilmiştir. UNESCO’nun Dünya Mirası Eğitimi Programı kapsamında gerçekleştirilen bu seminer gençler arasında miras alanlarının korunması ve gelecek nesillere aktarılması bilincine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilmiş olup, başarıyla sonuçlandırılmıştır.


first img first img first img