UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

21. Yüzyılda Kadınlar ve Başarıyı İnşa Etmek Çalıştayı İstanbul’da gerçekleştirildi

3.3.2022

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu tarafından Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ev sahipliğinde 1 Mart 2022 tarihinde İstanbul’da 21. Yüzyılda Kadınlar ve Başarıyı İnşa Etmek Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.   

İş dünyasından girişimci kadınların katılımlarıyla iki oturumda gerçekleştirilen çalıştayda katılımcılara iş dünyasında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması konusunda karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunların çözümünde yararlanılabilecek önerileri sorulmuş ve değerlendirmeler yapılmıştır.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU'nun Moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştayda KAGİDER Başkanı Emine ERDEM açılış konuşmalarını gerçekleştirmiştir.

Toplantıya UTMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Üyeleri Prof. Dr. Aylin GÖRGÜN BARAN, Prof. Dr. R. Arzu KALEMCİ, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyeleri Güzin İLKER, Fisun USTA ve Esra BEZİRCİOĞLU, Hayat Tekstil İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arzu SABANCI, Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Arya Kadın Yatırım Platformu Başkanı Ahu SERTER, MCD Life Medya Yönetim Kurulu Başkanı Esra OFLAZ GÜVENKAYA, Mevaris A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatma ALTINBAŞ, Insider Kurucu Ortağı Hande ÇİLİNGİR, Nil-San Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜGİAD Başkanı Nilüfer ÇEVİKEL, Opet Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten ÖZTÜRK, Artkolik Yönetim Kurulu Başkanı Nazlı KEÇİLİ, Güvensan Kurucu CEO ve Arya Kadın Yatırım Platformu Başkan Yardımcısı Münteha ADALI, Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye–Malezya İş Konseyi Başkanı Süheyla ÇEBİ KARAHAN, 360+Media Interactive Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknolojide Kadın Derneği Başkanı Zehra ÖNEY, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Danışmanı Efsun GEDİK, Insider CFO Yeliz KALAFAT ve UTMK Genel Sekreter V. Dr. Şule ÜRÜN katılmıştır.     

 


first img first img first img