UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Toplum için Bilim Uluslararası Çevrim içi Çalıştayı 10-11 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi

11.11.2022

Toplum İçin Bilim Uluslararası Çevrim içi Çalıştayı 10-11 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi

UNESCO tarafından 10 Kasım gününün Sürdürülebilir Kalkınma için Bilim Günü olarak ilan edilmesi vesilesiyle UNESCO Türkiye Millî Komisyonu, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Doğa Tarihi Müzesi, Jeolojik Mirası Koruma Derneği (JEMİRKO) ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası iş birliğinde Toplum İçin Bilim Uluslararası Çevrim içi Çalıştayı 10-11 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Programın 10 Kasım 2022 tarihli ilk gününde toplantı UTMK Başkan Vekili ve Doğa Bilimleri İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. Nizamettin KAZANCI Moderatörlüğünde başlamış olup Sürdürülebilir Kalkınma için Bilim Günü uluslararası uzmanlarca yapılan sunumlarla anılmıştır. UNESCO Bilim Raporu Serisi Editörü Susan SCHNEEGANS tarafından da bir sunum gerçekleştirilmiştir. Toplantının 11 Kasım 2022 tarihli ikinci gününde ise UTMK Jeolojik Miras ve Jeopark İzleme Grubu Üyesi Prof. Dr. Nazire ÖZGEN ERDEM Moderatörlüğünde ülkemizdeki çeşitli doğa tarihi müzelerinin temsilcileri tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

İki gün süresince devam eden çevrim içi çalıştaya akademisyenler, üniversite öğrencileri, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri olmak üzere yaklaşık 90 kişi katıldı.

Toplantı Programı için Tıklayınız