UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Yozgat Valisi ve Yerel Yöneticileriyle İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

25.10.2017

25 Ekim 2017 tarihinde, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Başkan Vekilleri Büyükelçi Hüseyin Avni BOTSALI ve Doç. Dr. M. Akif KİREÇCİ, Yönetim Kurulu Üyeleri Doç. Dr. Adnan BOYACI, Doç. Dr. Işın ÇELEBİ, Prof. Dr. Nizamettin KAZANCI, Genel Sekreter Yardımcısı Vekili Şule ÜRÜN, Sektör Uzmanı B. Selenay YAKICI, Sayman Burçer CANKURTARAN ve Teknik Eleman Tevfik AKBABAOĞLU’ndan oluşan bir heyetle Yozgat’a gidilerek, Yozgat Valisi ve Yozgat yerel yöneticileriyle bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Yozgat Valisi Kemal YURTNAÇ, Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR, Özel Kalem Müdürü Hüseyin ÇİFTÇİ, Yozgat Belediye Başkanı Kazım ARSLAN, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih KARACABEY, İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin HALICI, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Sarıkaya Kaymakamı Yasin ÖZCAN, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer AÇIKEL, Yozgat Müze Müdürü Hasan ŞENYURT, Bozok Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Galip AKIN, Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. M. Bülent ŞENOCAK ve Yrd. Doç. Dr. Hacer SANCAKTAR katılmıştır.

Toplantı Yozgat Valisi Sayın YURTNAÇ’ın Yozgat’ın kültürel ve doğal değerlerine ilişkin sunumuyla başlamış olup, ardından UTMK Başkanı Sayın OĞUZ UNESCO Program, Ağ ve Listeleri konusunda bir sunum yapmış ve Yozgat’ın doğal ve kültürel potansiyelini UNESCO çalışmaları açısından değerlendirmiştir. UTMK Heyeti onuruna verilen öğle yemeğinin ardından Yozgat yerel yöneticilerine UNESCO yayınlarından oluşan kitap seti takdim edilmiştir.