UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Dünya Görsel-İşitsel Miras Günü etkinliği gerçekleştirildi.

17.10.2017

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi- Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü, İtalyan Kültür Merkezi işbirliğinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle, 17-18-19 Ekim 2017 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde “Dünya Görsel-İşitsel Miras Günü: “Bu Senin Hikâyen! Onu Kaybetme!” isimli etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Etkinliğin açılış konuşmalarını Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, UTMK Yönetim Kurulu üyesi ve İletişim İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. Deniz BAYRAKDAR ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi Direktörü Dr. Alessandra RICCI yapmıştır.

Görsel-işitsel miras ve bu mirasın korunmasına dair konularda çalışan akademisyenler, araştırmacılar ve uzmanların bir araya geldiği etkinlikte; kültürel mirasa ait görsel-işitsel miras materyalleri olan kayıtlar, filmler, radyo ve televizyon programlarına ait değerlere dikkat çekilmiştir.

Türk, Sırp, Romen, İtalyan ve İngiliz uzmanların bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşımında bulundukları etkinlikte film gösterimlerde bulunulmuş ve görsel materyaller katılımcılar ile paylaşılmıştır.