UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Sivil Toplum Kuruluşları ile Bilgi Paylaşımı ve İşbirliği Çalıştayı gerçekleştirildi.

31.5.2017

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu – Sivil Toplum Kuruluşları ile Bilgi Paylaşımı ve İşbirliği Çalıştayı, 31 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Holiday Inn Hotel Çukurambar’da gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Hedefleri temasını ele alan Çalıştayda, faaliyetlerini ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik yaklaşımlarını paylaşan Sivil Toplum Kuruluşları ile olası işbirliği imkânları değerlendirildi.

Çalıştayın açılış konuşmaları Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından Millî Komisyon Genel Sekreterliği tarafından STK’larla işbirliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine dair bir sunum gerçekleştirildi.

UTMK Başkan Vekili Büyükelçi Hüseyin Avni BOTSALI, UTMK Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Meral ÖZGÜÇ ve Funda KOCABIYIK ile Birleşmiş Milletler temsilcileri Koordinasyon Müdürü Halide ÇAYLAN ve Kıdemli Ekonomist Cengiz CİHAN’ın da katıldığı Çalıştayda; dört oturumda 22 STK temsilcisinin sunum yaptı ve değerlendirme bölümünde UTMK tarafından STK’lara yönelik bu tür etkinliklerin arttırılması temennisi dile getirildi.

Diğer Haberler

UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ VIII. Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumuna katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cevdet YALÇINER’e tsunami çalışmaları kapsamında Japonya’dan Ödül Yaşamın Anahtarı: Periyodik Tablo Konferansı 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde Gerçekleştirildi STEM Okul Projesi 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleştirildi Yaratıcı Kültür Endüstrilerinin Desteklenmesi Odaklı Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) Farkındalık Artırma ve İşbirliği İstişare Toplantısı 950. Yılında Kutadgu Bilig ve Adalet Paneli Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir ÖDEMİŞ’in UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti “Somut Olmayan Kültürel Miras Bağlamında Suriyeli Türkmen Göçmenlerin Dil ve Kültürleri” Çalıştayı 7-8 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. ‘Âşıklık Geleneği’nin Güncel Durumu İstişare Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ı Ziyareti UNESCO ve Mardin İstişare Toplantısı UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU 2019 YAZ DÖNEMİ STAJYERLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ Hatay UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda Bilge Tonyukuk Abidesinin Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü UNESCO 2020-2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programında