UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Sivil Toplum Kuruluşları ile Bilgi Paylaşımı ve İşbirliği Çalıştayı gerçekleştirildi.

31.5.2017

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu – Sivil Toplum Kuruluşları ile Bilgi Paylaşımı ve İşbirliği Çalıştayı, 31 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Holiday Inn Hotel Çukurambar’da gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Hedefleri temasını ele alan Çalıştayda, faaliyetlerini ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik yaklaşımlarını paylaşan Sivil Toplum Kuruluşları ile olası işbirliği imkânları değerlendirildi.

Çalıştayın açılış konuşmaları Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından Millî Komisyon Genel Sekreterliği tarafından STK’larla işbirliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine dair bir sunum gerçekleştirildi.

UTMK Başkan Vekili Büyükelçi Hüseyin Avni BOTSALI, UTMK Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Meral ÖZGÜÇ ve Funda KOCABIYIK ile Birleşmiş Milletler temsilcileri Koordinasyon Müdürü Halide ÇAYLAN ve Kıdemli Ekonomist Cengiz CİHAN’ın da katıldığı Çalıştayda; dört oturumda 22 STK temsilcisinin sunum yaptı ve değerlendirme bölümünde UTMK tarafından STK’lara yönelik bu tür etkinliklerin arttırılması temennisi dile getirildi.