UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi ERSOY, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat TÜRK ve Rektör Yardımcısı Alpaslan DAYANGAÇ’ın UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Ziyareti

18.9.2019

25. ve 26. Dönem MHP Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi ERSOY, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat TÜRK ve Rektör Yardımcısı Alpaslan DAYANGAÇ 18 Eylül 2019 tarihinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’u makamında ziyaret etti. Nezaket ziyareti sırasında 28 Kasım 2018 tarihinde UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsilî Listesine kaydedilen ‘Dede Korkut-Korkut Ata Mirası: Kültürü, Efsaneleri ve Müziği’ unsuruna ilişkin farkındalık arttırıcı olası işbirlikleri görüşüldü ve bilgi paylaşımında bulunuldu.

Osmaniye’nin somut olmayan kültürel mirasları konusunda çeşitli istişarelerin de görüşüldüğü ziyaretin sonunda Sayın OĞUZ tarafından Sayın ERSOY, Sayın TÜRK ve Sayın DAYANGAÇ’a kuruluşunun 70. yılı vesilesiyle Millî Komisyon yayınlarından oluşan bir set hediye edildi.