UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’u makamında ziyaret etti.

24.10.2017

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu (UTMK) Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Başkan Vekili Büyükelçi Hüseyin Avni BOTSALI, Yönetim Kurulu Üyeleri Aysun ARSLAN, Doç. Dr. Işın ÇELEBİ, Prof. Dr. Nizamettin KAZANCI, UTMK Genel Kurul Üyesi Büyükelçi Lale ÜLKER, Yönetim Kurulu Gözlemci Üyeleri Ramazan ÇOKÇEVİK, Başak ÖNSAL DEMİR ve Zehra Azade SOYSAL, UTMK Genel Sekreter Vekili Sema AKMEŞE, UTMK Genel Sekreter Yardımcı Vekili Şule ÜRÜN, Sektör Uzmanları M. Aslı HETEMOĞLU ve İ. Tolga KORUCU’dan oluşan heyet 24 Ekim 2017 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’u makamında ziyaret etti. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer ARISOY, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın KURT, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ ve Daire Başkanı Gökhan BOZKURTLAR’ın da aralarında bulunduğu bir heyet katıldı.
Sayın Bakan’a yapılan ziyaretin gündemini oluşturan konular arasında; 30 Ekim-14 Kasım 2017 tarihlerinde Paris’te gerçekleştirilecek olan 39. UNESCO Genel Konferansı, 2017-2021 Dönemi UNESCO Yürütme Kurulu seçimleri ve Türkiye’nin adaylığı, UNESCO Programlar, Ağ ve Listeleri, Türkiye’nin taraf olduğu ve olmadığı UNESCO Kültür Sözleşmeleri gibi konular yer almış olup, Millî Komisyon tarafından yürütülen güncel çalışmalar hakkında bilgi arz edildi.
Görüşme sonunda Sayın OĞUZ, Bakan KURTULMUŞ’a UTMK tarafından hazırlanan kitapları hediye etti ve UTMK heyetini kabul ettiği için kendisine teşekkür etti.