UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Komite Etkinlikleri

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde “Medya ve Kadın” konulu bir panel düzenlendi.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde 4 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen “Medya ve Kadın” Panelinde kadına yönelik şiddette medyanın rolü, medyanın kadınla ilgili haberlere yaklaşımı ve medyada kadınların istihdamı konuları ele alınmıştır.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve İletişim Komitesi Başkanı, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz BAYRAKDAR ve TOBB ETÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan SEZAL’ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından panel iki oturum şeklinde devam etmiştir. Prof. Dr. Deniz BAYRAKDAR’ın başkanlığında gerçekleşen ilk oturumda UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Üyesi ve Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aylin GÖRGÜN BARAN, Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Edibe SÖZEN ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu İletişim Komitesi Üyesi Prof. Dr. Nükhet VARDAR konuşmacı olarak yer almışlardır.

Panelin ikinci oturumunda ise Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi Toplumsal Cinsiyet Programları Koordinatörü Meltem AĞDUK, Gazeteci Elvan BARANSEL ve TRT Türk Genel Yayın Yönetmeni Nur ÖZKAN ERBAY konuşmalarını TOBB ETÜ Rektör Danışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu İletişim Komitesi Başkan Vekili Dr. Hilmi BENGİ başkanlığında gerçekleştirmişlerdir.